Fotorelacja z konkursu umiejętności prowadzenia i obsługi samochodu w RCRE w Sanoku (1.06.2012)
zobacz galerię

"Szkoła Zawodowa szkołą pozytywnego wyboru"- uczniowie gimnazjów w RCRE w Sanoku
#########
Wręczenie świadectw
w Technikum Dla Dorosłych

#########
Konferencja na temat
Gimnazjum Dla Dorosłych

#########

RCRE systematycznie podnosi jakość kształcenia. Aby uatrakcyjnić zajęcia praktyczne i wyposażać uczniów sanockich szkół w niezbędne na obecnym rynku pracy umiejętności, z końcem 2011r. zakupiliśmy nowoczesne obrabiarki do obróbki skrawaniem: tokarkę, frezarkę i ostrzarkę do wierteł. Maszyny te wyposażone są w cyfrowe odczyty położenia narzędzia czy też stołu roboczego.
Nowe obrabiarki
numeryczne
zobacz galerię

Informujemy, że na podstawie Uchwały Rady Powiatu w Sanoku z dniem 1 września 2009 roku łączy się powstałe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sanoku, w skład którego wchodzą: z Centrum Kształcenia Praktycznego w Sanoku
w Zespół o nazwie:

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji
w Sanoku.


Jednocześnie informujemy, że Centrum Kształcenia Praktycznego w Sanoku kontynuuje swoją dotychczasową działalność w zakresie kształcenia młodzieży i dorosłych, a także w zakresie prodkcji i usług. Informujemy, że Ośrodek Szkolenia Spawaczy przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Sanoku organizuje kursy spawalnicze. Jeżeli chcesz zdobyć zawód spawacza skontaktuj się z nami w celu uzgodnienia terminu kursu i rodzaju spawania. Więcej na stronie Ośrodka Szkolenia Spawaczy.

Uwaga!


Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pt: "Remont i modernizacja dachu na części wysokiej budynku "A" Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku"


Więcej szczegółów na naszej stronie "Przetargi"

Uwaga! Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku
o g ł a s z a
przetarg nieograniczony o wartości zamówienia do 5.150.000 euro na roboty budowlane na zadanie pt: "Remont i modernizacja dachu na części wysokiej budynku "A" Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku"


Więcej szczegółów na naszej stronie "Przetargi"

Uwaga! Zmiana treści Specyfikacji

Zmiana treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przetarg nieograniczony - Remont i modernizacja dachu na części wysokiej budynku "A" Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku

Więcej szczegółów na naszej stronie "Przetargi"

Uwaga: organizujemy kurs spawalniczy!

Niniejszym ogłaszamy nabór na organizowany przez CKP kurs podstawowego spawania stali metodą MAG (w osłonie CO2 i mieszanek gazowych) w wymiarze 80 godzin.

Kurs rozpocznie się w dniu 19.06.2007 roku
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty.
(informację dodano dnia: 11.06.2007 r.)

Konkurs

Pierwszego czerwca 2007 r. uczniowie szkół ZS Nr.2 i ZS Nr.3 posiadający prawo jazdy doskonalili swoje umiejętności, biorąc udział w konkursie "Technika Jazdy", zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Sanoku. W konkurencjach oceniano refleks, technikę jazdy, oraz umiejętności praktyczne, np. wymiana koła na czas. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Wśród startujących najlepsi okazali się: Franciszek Winnicki, Michał Klecha i Kamil Biłas. Konkurs prowadzili nauczyciele CKP - mgr Wojciech Baraniewicz i mgr inż. Kazimierz Oleniacz.

    
Uczestnicy konkursuOrganizatorzy i zwycięzcy
więcej zdjęć z konkursu
(informację dodano dnia: 5.06.2007 r.)

Sprostowanie

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnymi kursami spawalniczymi ramach Działania 2.4 ZPORR "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi" z przykrością zawiadamiamy, że nasz drugi projekt zatytułowany: "Zawód spawacza gwarancją dobrej pozycji na rynku pracy w okresie procesów restrukturyzacyjnych przemysłu" nie został w wyniku weryfikacji wybrany do podpisania umowy o realizację.

Na liście rankingowej projektów wybranych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, nasz projekt znalazł się na 4 miejscu spośród 10 zakwalifikowanych projektów. Niestety, Instytucja Zarządzająca ZPORR i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wybrała jedynie projekty z Działania 2.3 ZPORR - "REORIENTACJA ZAWODOWA OSÓB ODCHODZĄCYCH Z ROLNICTWA".
Wobec powyższych faktów odwołujemy nabór na bezpłatne kursy spawalnicze w ramach Działania 2.4 ZPORR.
(informację dodano dnia: 15.05.2007 r.)

Rozpoczynamy kolejny Projekt w ramach ZPORR

Nasz kolejny projekt o dofinansowanie z funduszy strukturalnych EFS w ramach Działania 2.4 ZPORR "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi" zatytułowany: "Zawód spawacza gwarancją dobrej pozycji na rynku pracy w okresie procesów restrukturyzacyjnych przemysłu" w wyniku negocjacji uzyskał akceptację WUP w Rzeszowie.

Miło nam poinformować, że osoby które nie zakwalifikowały się do pierwszego projektu: "Wzmocnienie pozycji zawodowej osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi poprzez kursy zawodowe w zawodzie spawacz", który jest w trakcie realizacji, będą mogły zapisywać się ponownie na listę zgłoszeniową nwego projektu.
Więcej informacji na naszej stronie ZPORR w CKP.
(informację dodano dnia: 15.04.2007 r.)

W dniu 30.03.2007 roku na półmetku realizacji projektu finansowanego z funduszy strukturalnych EFS w ramach Działania 2.4 ZPORR "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi", tytuł projektu: "Wzmocnienie pozycji zawodowej osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi poprzez kursy zawodowe w zawodzie spawacz", odbył się w obecności przedstawiciela Instytutu Spawalnictwa Egzamin Spawacza. Egzamin zakończył się w 100% pozytywnie - 6 osób biorących udział w projekcie (I grupa) uzyskało uprawnienia spawalnicze w metodzie spawania 135 potwierdzone Książeczkami Spawacza i Świadectwem Egzaminu Spawacza.

Gratulujemy sukcesu uczestnikom projektu.
(informację dodano dnia: 3.04.2007 r.)

Rozpoczęły się kursy

W dniu 1.02.2007r. rozpoczęliśmy realizację projektu finansowanego z funduszy strukturalnych EFS w ramach Działania 2.4 ZPORR "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi" - tytuł projektu: "Wzmocnienie pozycji zawodowej osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi poprzez kursy zawodowe w zawodzie spawacz". Zgodnie z założeniami projektu nabór osób do udziału w projekcie osiągnięty został w 100% i to niemal natychmiast po ukazaniu się ogłoszeń w sanockich mediach. Zainteresowanie kursem potwierdza nasze starania o realizację kolejnego projektu, o którym piszemy niżej.

Również w ramach tego samego Działania 2.4 ZPORR "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi" w dniu 2.02.2007 r. ruszył inny nasz projekt - "Zawód operatora obrabiarek mocnym atutem w poszukiwaniu i utrzymaniu zatrudnienia w czasie restrukturyzacji przemysłu i rozwoju technik wytwarzania". Także i w tym przypadku nabór kandydatów na przeszkolenie osiągnięty został bardzo szybko.

Uczestnikom obu projektów życzymy pomyślnego zakończenia kursów.
(informację dodano dnia: 5.02.2007 r.)

Wyniki konkursu

Na stronie WUP w Rzeszowie zamieszczona została lista kolejnych projektów kwalifikujących się do dofinansowania z funduszy strukturalnych EFS w ramach Działania 2.4 ZPORR "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi".

Wśród 10 zakwalifikowanych projektów znalazł się również na 4 pozycji rankingowej kolejny projekt naszej firmy zatytułowany: "Zawód spawacza gwarancją dobrej pozycji na rynku pracy w okresie procesów restrukturyzacyjnych przemysłu".
Istnieje więc szansa, jeżeli projekt uzyska dofinansowanie, że osoby które nie zakwalifikowały się do pierwszego projektu: "Wzmocnienie pozycji zawodowej osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi poprzez kursy zawodowe w zawodzie spawacz", który właśnie się rozpoczyna, będą mogły zapisywać się ponownie na listę zgłoszeniową nwego projektu.

O tym, czy projekt zakwalifikował się do dofinansowania poinformujemy na naszej stronie niezwłocznie po otrzymaniu decyzji Dyrektora WUP.

(informację dodano dnia: 27.01.2007)

Przygotowania do realizacji

CKP w Sanoku przystępuje obecnie do realizacji 2 projektów finansowanych z funduszy strukturalnych EFS w ramach Działania 2.4 ZPORR "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi":

  1. Tytuł projektu: "Wzmocnienie pozycji zawodowej osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi poprzez kursy zawodowe w zawodzie spawacz", okres trwania projektu: od 2006.12.04 do 2007.07.31."
  2. Tytuł projektu: "Zawód operatora obrabiarek mocnym atutem w poszukiwaniu i utrzymaniu zatrudnienia w czasie restrukturyzacji przemysłu i rozwoju technik wytwarzania", okres trwania projektu: od 2006.12.01 do 2007.12.31."czytaj więcej
Wyślij formularz zgłoszeniowy
(informację dodano dnia: 27.12.2007)

Wigilia 2006 w CKP

22 grudnia 2006 roku odbyło się w CKP w Sanoku uroczyste spotkanie Wigilijne nauczycieli i pracowników CKP oraz zaproszonych emerytowanych nauczycieli naszej placówki. Były oczywiście życzenia świąteczne i noworoczne, a także śpiewanie kolęd.

wigilia w CKPwigilia w CKP
(informację dodano dnia: 22.12.2007)

Copyright © 2003- Centrum Kształcenia Praktycznego w Sanoku